Aktualitātes

Filtrēt:
Visi
Atradņu noma
Izsoles
Minerālie materiāli
Interesanti

LVM uzsāk konsultācijas ar ieinteresētajām pusēm par jauno metodiku “Publiskas personas zemes nomas maksas noteikšanai derīgo izrakteņu ieguves teritorijām”

Šodien, 28. martā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) un SIA “KPMG Baltics” (KPMG) prezentēja un skaidroja KPMG izstrādāto jauno metodiku Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kontroles, Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas un Finanšu ministrijas pārstāvjiem, uzsākot konsultāciju ciklu ar ieinteresētajam pusēm.

Lasīt vairāk

“LVM Zemes dzīles” laboratorijā atrod fosilijas

“LVM Zemes dzīles” laboratorijā, testējot minerālos materiālus un to maisījumus, nereti izdodas atrast mazāk sastopamus, interesantas formas iežus, fosilijas, kas stāsta par minerālā materiāla izcelsmi un veidošanās laika periodu.

Lasīt vairāk

Izaicinājumi industriālajā būvniecībā 2022 – vērienīgākie projekti attīstībā

LVM Zemes dzīles: tuvākajos gados industriālajā būvniecībā izaicinājumi gaidāmi ne tikai cenu līdzsvarošanā, bet arī resursu pieejamības plānošanā

Lasīt vairāk

LVM Zemes dzīles laboratorija pielāgojas tirgus izmaiņām

Kopš 1991.gada Latvijā, gan publiskajā, gan privātajā sektorā, pakāpeniski ir norisinājusies pāreja no GOST sistēmas normatīvajiem dokumentiem uz Eiropas standartiem.

Lasīt vairāk

“LVM Zemes dzīles”: kūdras nozarei aktīvāk jāveicina SEG emisiju mazināšana un CO2 piesaiste

Pagājušajā nedēļā notika ikgadēja Latvijas Kūdras asociācijas (LKA) organizētā tikšanās ar vienu no valsts lielākajiem kūdras resursu apsaimniekotājiem –  “LVM Zemes dzīles”, lai pārrunātu nozares virzību uz ilgtspējīgu un zinātnē balstītu darbību klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai.

Lasīt vairāk

“LVM Zemes dzīles” šogad atvērs 6 jaunas ieguves vietas

Apzinoties tautsaimniecībai un industriālajai būvniecībai nepieciešamo minerālo materiālu apjomu turpmākajos gados, “LVM Zemes dzīles” 2023. gadā plāno palielināt minerālo materiālu meklēšanas darbu apjomu vismaz par 50 % vairāk nekā 2022. gadā un atvērt sešas jaunas derīgo izrakteņu ieguves vietas.      

Lasīt vairāk