Aktualitātes

LVM Zemes dzīles paplašina minerālo materiālu piedāvājumu 2022.gadā

Ņemot vērā tautsaimniecības vajadzību, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) visa gada garumā nodrošina pieejamību smilts, smilts grants minerālajiem materiāliem un to maisījumiem visā Latvijas teritorijā vairāk kā 100 ieguves vietās, atbilstoši mūsu klienta vajadzībai - ceļu būvniecībai, remontdarbiem, būvdarbiem, būvmateriālu ražošanai, kā arī pašpatēriņam.

Viens no būtiskiem LVM Zemes dzīles darbības un attīstības virzieniem ir derīgo izrakteņu ieguves vietu plānošana un atvēršana. Atvēršanas process sastāv no vairākiem secīgiem soļiem, kurus LVM kā rūpīgs un gādīgs saimnieks ievēro savā ikdienā un bez kuriem ieguves vietas atvēršana nebūtu iespējama – ģeoloģiskā izpēte, kuras rezultātā tiek iegūta informācija par derīgajiem izrakteņiem atradnē – iegulas izplatība, apjoms un kvalitāte.

Tam seko saimnieciskās darbības ietekmes uz vidi izvērtēšana, kuras mērķis ir salāgot saimniecisko darbību un tās ietekmi uz sabiedrību un vidi. Lai ieguvi varētu uzsākt, nepieciešams veikt vēl projektēšanas darbus – izstrādāt derīgo izrakteņu ieguves projektu, kurā tiek paredzētas nepieciešamās ieguves un pārstrādes tehnoloģijas, trokšņu, putekļu un citus iespējamus traucējumus ierobežojošas darbības, kā arī pēc ieguves pabeigšanas veicamie rekultivācijas darbi. Noslēdzošie darbi pirms ieguves uzsākšanas karjerā ir apauguma novākšana un segkārtas noņemšana, lai nodrošinātu piekļuvi derīgajiem izrakteņiem.

Ņemot vērā atvēršanas procesa laikietilpību un nozīmīgumu, esam gandarīti, ka 2022.gada laikā varēsim piedāvāt minerālos materiālus vēl papildus desmit smilts un smilts – grants karjeros visā Latvijas teritorijā. Piemēram, ieguves vieta “Degļupe”, kas atrodas tiešā Jaunpiebalgas tuvumā ar bagātīgiem grants krājumiem, “Vilkkalni”, kas atrodas 70 km attālumā no Rīgas, ar smilts un smilts-grants resursiem, un “Lilaste III”, kas atrodas 30 km attālumā no Rīgas un būs tiešā RAIL BALTICA trases tuvumā.

Visu jauno ieguves vietu ģeogrāfiskais izvietojums ir rūpīgi izvēlēts, - gan ņemot vērā sabiedrības vajadzības un nākotnē plānotos projektus, gan vides aspektus, gan arī infrastruktūru, lai karjeri būtu pieejami un iegūto minerālo materiālu transportēšana klients varētu notikt pēc iespējas īsākā ceļā no ieguves vietas līdz objektam, attiecīgi samazinot kopējās izmaksas.

Par sadarbības iespējām, pieejamiem minerāliem materiāliem un to maisījumiem derīgo izrakteņu ieguves vietās aicinām sazināties ar LVM Zemes dzīles klientu attiecību speciālistēm:

Kurzemē – Gaļina Rēdere, mob. tālr.26563202, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Zemgalē – Inese Ēvele, mob.tālr.29422349, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vidzemē – Baiba Rozīte, mob. tālr.26187900, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latgalē – Egita Strode, mob. tālr.26132262, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un Zigrīda Balode, mob. tālr. 29375486, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atpakaļ