Aktualitātes

KARJERS NAV PELDVIETA

Līdz ar vasaras iestāšanos un siltā laika parādīšanos, peldēt gribētāju un atpūtnieku vēlme pēc veldzes ūdenī pieaug, tomēr jebkura ūdens tilpne nav piemērota peldēšanai vai pasākumam dabā. Visdrošāk to ir darīt oficiālajās peldvietās.

Esam novērojuši, ka AS “Latvijas valsts meži” (LVM) derīgo izrakteņu ieguves vietas tiek izmantotas peldēšanai un atpūtai, nepievēršot uzmanību aizliegumiem. Derīgo izrakteņu ieguves vietas ūdens priekiem ir īpaši bīstamas un tajās ir kategoriski aizliegta peldēšana. Ūdenstilpnes karjera teritorijās tiek veidotas derīgo izrakteņu ieguves procesā, kā rezultātā tās veidojas neregulāras formas un izmēra ar īpaši stāviem, teju vertikāliem krastiem, kas var iegrūt, un mainīgiem dziļumiem.

Kā zināt, vai atrodieties karjera teritorijā?

Visas LVM aktīvās derīgo izrakteņu ieguves vietas ir aprīkotas ar slēdzamiem vārtiem, lai ierobežotu iekļūšanu teritorijā. Ja vārti ir atstāti vaļā, konkrētajā atradnē notiek derīgo izrakteņu ieguve. Tāpat šādās vietās ir uzstādītas informatīvās zīmes (https://www.lvm.lv/jaunumi/arhivs/2019/4325-pie-lvm-derigo-izraktenu-vietam-izvietotas-informativas-zimes), kurās norādīts atradnes nosaukums, kontaktinformācija, kā arī dažādi brīdinājumi par drošības pasākumiem un informācija par ierobežojumiem.

DIIV zime

 

Ražošanas vadītājs Kārlis Volfs norāda, ka noteikumi ir domāti, lai nodrošinātu drošību, bet tie strādā tikai tad, ja tiek ievēroti!

Lai pilnvērtīgi un droši varētu baudītu patīkamos un vasarīgos laikapstākļus ģimenes un draugu lokā, aicinām izvēlēties kādu no LVM apsaimniekotajām atpūtas vietām. Vairāk informācijas mājaslapā www.mammadaba.lv.

Latvijas teritorijā esošo oficiālo peldvietu saraksts atrodams te: https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate

Atgādinām, lai izbaudītu dabas sniegtos ūdens priekus, būtiski ir ievērot dažas pamatlietas:

1. svarīgākā – mācēt peldēt, vai lietot glābšanas vesti, ja peldētprasme ir nepietiekama;

2. izvēlēties drošu peldvietu, kas nav aizaugusi, kur krasts ir lēzens, ar cietu pamatu un ūdens ir stāvošs;

3. nepeldēties stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā;

4. peldēties vismaz +18 grādu siltā ūdenī;

5. ūdenī iet lēnām, nelēkt;

6. nepeldēties vienam un brīdināt citus, ko darīsi ūdenī;

7. pie pirmām noguruma pazīmēm atpūsties krastā;

8. nenovērst uzmanību no bērniem, kuri peld;

9. nepeldēt alkohola reibumā.

Rūpējieties par sevi un savu līdzcilvēku drošību!

Atpakaļ