Aktualitātes

LVM Zemes dzīles veikta sertificēta ražošanas procesa kontroles novērtēšana

2017. gadā AS “Latvijas valsts meži” biznesa virziens LVM Zemes dzīles pirmo reizi saņēma ražošanas procesa kontroles sertifikātu, kas apliecina, ka ražotāja ieviestie minerālo materiālu ražošanas, pārdošanas un kvalitātes kontroles procesi noris saskaņā ar Eiropas Savienības harmonizētajos standartos noteiktajām prasībām.

Katrs sertifikācijas cikls ilgst 3 gadus un ikgadēji tiek veikta LVM Zemes dzīles uzraudzība, lai pārliecinātos, ka ikdienā tiek īstenotas minerālo materiālu ražošanas procesa prasības.

 

Šī gada oktobrī, sadarbībā ar SIA “Bureau Veritas Latvia”, norisinājās LVM Zemes dzīles ikgadējā sertificēta ražošanas procesa kontroles uzraudzības vizīte, kuras ietvaros izlases veidā novērtēta atbilstība ražošanas procesa prasībām 50 sertificētās derīgo izrakteņu ieguves vietās. Rezultātā secināts, ka LVM Zemes dzīles ievēro harmonizētajos standartos EN 13242:2002+A1:2007 “Minerālmateriāli nesaistītajiem un hidrauliski saistītajiem maisījumiem ceļu būvniecībai un ceļu konstrukcijām”, EN 13043:2002, EN 13043/AC:2004 “Minerālmateriāli bituminētajiem maisījumiem un virsmas apstrādēm ceļiem, lidlaukiem un citiem satiksmes laukumiem”, EN 12620:2002+A1:2008 “Minerālmateriāli betonam” noteiktās prasības un ieviestā ražošanas procesa kontrole atbilst ekspluatācijas īpašību noturības novērtējuma un pārbaudes “2+” sistēmai.

 

“Lai apliecinātu minerālo materiālu kvalitāti, ražotājam karjerā jāievieš ražošanas process un kvalitātes kontroles sistēma, kas noteikta harmonizētajos standartos. LVM Zemes dzīles ražotie minerālie materiāli tiek izmantoti dažādu objektu būvniecībā, tāpēc to atbilstības novērtēšana jāveic atbilstoši tam, kā to paredz Eiropas Savienības parlamenta un padomes regula Nr. 305/211. Katram minerālo materiālu pielietojumam ir savi nosacījumi, kā tie jānovērtē – sistēma “2+” nosaka ārēju novērtējumu ražošanas procesa kontrolei, sistēma “4” balstās uz ražotāja pašnovērtējumu. Piemēram, minerāliem materiāliem, kas tiek izmantoti asfalta un betona ražošanai, vai iestrādājami VSIA “Latvijas valsts ceļi” būvobjektos, ir jābūt sertificētiem atbilstoši sistēmai “2+”. Tāpat Rail Baltica dzelzceļa būvniecības specifikācija paredz nepārtrauktu minerālo materiālu testēšanu to ieguves vietā. Sertificēta ražošanas procesa ietvaros LVM Zemes dzīles veic regulāru minerālo materiālu testēšanu mūsu laboratorijā, saskaņā ar standartos noteikto biežumu. Rezultātus komanda operatīvi izvērtē un potenciālie sadarbības partneri iegūst pilnvērtīgi sagatavotus minerālos materiālus un to maisījumus ar dokumentāciju, kas tālāk izmantojama kvalitātes apliecināšanai būvobjektā.” stāsta LVM Zemes dzīles kvalitātes speciālists Rinalds Šimens.

 

Papildus tam, pārējās, vairāk kā 100 LVM apsaimniekotajās derīgo izrakteņu ieguves vietās, tiek nodrošināta ražošanas procesa kontrole atbilstoši “4” sistēmai. Līdz ar to ikviens minerālo materiālu pircējs var būt drošs, ka sagatavoto minerālo materiālu kvalitāte ir novērtēta atbilstoši standartiem un tiem pievienotā ekspluatāciju īpašību deklarācija un CE marķējums atbilst visām būvizstrādājumu prasībām. Papildu informāciju par sertificētiem minerālajiem materiāliem, apjomiem un sadarbības iespējām var iegūt sazinoties ar LVM Zemes dzīles klientu attiecību speciālistiem:

 

Kurzemē – Gaļina Rēdere, mob. tālr.26563202, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Zemgalē – Inese Ēvele, mob.tālr.29422349, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vidzemē – Baiba Rozīte, mob. tālr.26187900, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latgalē – Egita Strode, mob. tālr.26132262, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latgalē – Zigrīda Balode mob. tālr. 29375486, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 

 

 

Atpakaļ