Aktualitātes

Izaicinājumi industriālajā būvniecībā 2022 – vērienīgākie projekti attīstībā

LVM Zemes dzīles: tuvākajos gados industriālajā būvniecībā izaicinājumi gaidāmi ne tikai cenu līdzsvarošanā, bet arī resursu pieejamības plānošanā

LVM Zemes dzīles direktore Kristīne Ansone, pārdošanas vadītāja Karīna Āboliņa – Zalpētere un kvalitātes speciālists Rinalds Šimens piedalījās konferencē “Izaicinājumi industriālajā būvniecībā 2022 – vērienīgākie projekti attīstībā”. Konferencē nozīmīgākie nozares uzņēmumi un dalībnieki dalījās pieredzē projektu realizēšanā, iepazīstināja ar  jaunākajām tendencēm un inovācijām būvniecības risinājumos un uzraudzībā, kā arī investīciju piesaisti nākotnes PPP projektos un nākamo gadu ES fondu investīcijām.

Neraugoties uz sarežģīto cenu kāpuma situāciju veiksmīgi tiek realizēti tik nozīmīgi un resursietilpīgi projekti kā Rail Baltica un Baltijā pirmais vērienīgais publiskas un privātās partnerības (PPP) projekts Ķekavas apvedceļa būvniecība, Latvijas Baltkrievijas sauszemes robežas infrastruktūras izbūve un virkne citu nozīmīgu ceļu infrastruktūras un ūdenssaimniecību objektu būvniecība.

LVM Zemes dzīles kā resursu piegādātājs Ķekavas apvedceļa būvniecībai ir nodrošinājusi jau vairāk kā 600 tūkst.m3 minerālo materiālu un, būvniecībai turpinoties, iegādātais apjoms palielinās. “Lielu projektu īstenošanā nozīmīgi ir tas, ka jau pārdošanas procesā tiek iekļauta nepārtraukta produktu kvalitātes novērtēšana. Būvnieki var būt pārliecināti, ka no ražotāja saņems minerālos materiālus ar nepieciešamo atbilstības dokumentāciju un savlaicīgi veiktu kvalitātes kontroli” norāda LVM Zemes dzīles kvalitātes speciālists Rinalds Šimens.

LVM Zemes dzīles direktore Kristīne Ansone uzsver industriālās būvniecības nozares un valsts infrastruktūras pārvaldītāju diskusiju nepieciešamību: “vērienīgu industriālās būvniecības objektu attīstība un būvniecība ir ļoti nozīmīga Latvijas tautsaimniecībai, tomēr visiem kopā jāapzinās projektu realizēšanas ietekmējošos faktorus – šobrīd tas ir būtisks cenu pieaugums, taču jau tuvākajos gados, tikai ļoti rūpīgi plānojot varēs nodrošināt nepieciešamo resursu – minerālo materiālu, darba spēka, transporta pieejamību.”  


Atpakaļ