Aktualitātes

LVM turpina diskusijas ar ieinteresētajām pusēm par "Publiskas personas zemes nomas maksas noteikšanas derīgo izrakteņu ieguves teritorijām metodiku"

AS Latvijas valsts meži (LVM) turpina diskusiju ciklu ar ieinteresētajām pusēm, 1.jūnijā sesto reizi tiekoties ar nozares un ministriju pārstāvjiem, kā arī vērtētājiem.

Pēc Zemkopības ministrijas uzdevuma, pagājušajā gadā LVM pasūtīja publiskas personas zemes nomas maksas noteikšanas metodikas izstrādi derīgo izrakteņu ieguves teritorijām. Publiska iepirkuma procedūras rezultātā tiesības izstrādāt metodiku ieguva SIA “KPMG Baltics” (KPMG).
Līdz šim diskusijas ir notikušas jau vairāku tikšanos ietvaros - 28.martā, piedaloties Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kontroles, Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas un Finanšu ministrijas pārstāvjiem. 2023.gada 4.aprīlī notika tikšanās ar sertificētiem vērtētājiem un Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācijas pārstāvjiem, savukārt, 13.aprīlī – ar LVM nomas partneriem un citiem interesentiem. Vēl divas tikšanās notikušas ar Latvijas kūdras asociācijas un SIA Deloitte Latvia pārstāvjiem.
Šo tikšanos rezultātā, kā arī pēc iepazīšanās ar izstrādāto Metodiku, kas ieinteresētajām pusēm tika nosūtīta 6.aprīlī, LVM ir saņēmusi vairākus jautājumus, un kā labāko risinājumu LVM izvēlējusies turpināt diskusijas.
LVM Zemes dzīles direktore Kristīne Ansone pauž gandarījumu par 1.jūnijā notikušajām kvalitatīvajām diskusijām, KPMG iesaisti, iedziļināšanos nozares jautājumos un ierosinājumos: “Tikšanās laikā kopīgi ar nozares pārstāvjiem soli pa solim tika izdiskutēts un pārrunāts gan konteksts metodikai, gan sniegtas atbildes uz nozares iepriekš iesūtītajiem jautājumiem. Paldies visām iesaistītajām pusēm, kas palīdzēja gatavoties šai diskusijai, kā arī veikt metodikas aprobācijas tirgus vērtējumu kūdras atradnei, lai to prezentētu un vēlāk arī nosūtītu diskusiju dalībniekiem. Sarunas gaitā kopīgi secinājām, ka nepieciešams nekavējoties uzsākt darbu pie datu iegūšanas un uzkrāšanas, lai nākotnes vērtējumos būtu iespējams vairāk balstīties uz faktiskajiem datiem nevis pieņēmumiem.”

Turpmākajās divās nedēļās iesaistītās puses ir aicinātas iesūtīt ierosinājumus un jautājumus līdz 2023.gada 16.jūnijam, ja tādi radušies pēc 1.jūnija diskusijas, vai iepazīstoties ar tirgus vērtējumu, jautājumus nosūtot uz LVM Zemes dzīles ekonomiskās analīzes vadītāja Ginta Jubeļa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Noslēdzoties diskusijām ar ieinteresētajām pusēm, metodika tiks pilnveidota un apstiprināta. Pēc metodikas apstiprināšanas LVM uzsāks tirgus vērtējuma pakalpojuma iepirkšanas un nomas maksas novērtēšanas procesu esošajiem līgumiem un sarunas ar nomniekiem par jaunās nomas maksas piemērošanu.

Atpakaļ